Lokalita

Lokace

Umístění je jedna z mála věcí, které na svém domě nezměníte. Podívejte se, jak krásné je okolí Štěpánky.

Lysá nad Labem

Lysá nad Labem

Lysá nad Labem – město s bohatou historií, v krásném slunečném Polabí a s výhodnou dostupností do Prahy (PID).

Historie města se píše již od 11. století. Do osudu města zasáhly významné události i osobnosti českých dějin, rody Přemyslovců, Lucemburků, Šporků a dalších.

Město má významné objekty a pamětihodnosti, k nejzajímavějším patří barokní zámek a park, augustiniánský klášter, barokní kostel Jana Křtitele a další.

Vybudováním nové železniční tratě v roce 1874 se Lysá stala významným železničním uzlem, který nabízí výborné dopravní spojení do Prahy, Kolína či Mladé Boleslavi.

V současnosti má Lysá nad Labem zhruba 10 tis. obyvatel a disponuje veškerou občanskou vybaveností, zdravotní péčí a řadou mateřských (4), základních (5) i středních škol. Je zde kino, umělecká škola s řadou aktivit pro děti i široký výběr sportovních aktivit.

Město nabízí bohaté kulturní i sportovní vyžití. Naleznete zde množství hezkých míst pro pěší putování i cykloturistiku, v létě jsou ideální podmínky pro koupání (jezero Sadská, Poděbrady). Okolí láká k putování po přírodních rezervacích (Mydlovarský luh, Kersko B. Hrabala, Hrbáčkovy tůně – Káraný), historických zajímavostech (skanzen Přerov nad Labem, Loučeň, vojenský hřbitov v Milovicích) a třeba i  k návštěvě zábavního parku Mirákulum, dostihového závodiště či milovického tankodromu.

Město je ideálním místem pro život, práci i podnikání, bezpečné pro děti a vhodné pro bydlení pro všechny věkové kategorie.